Hihetetlen, hogy mit művelnek a szülők a Normafánál
A XII. kerület polgármestere az InfoRádióban elmondta, nem volt elég szalaggal körbevenni a Normafa játszótereit, azokat ugyanis gyerekeiket hintáztató szülők letépték. Úgyhogy jött a kerítés.

Bolla Tibor, a kiállítás házigazdája a BKV Zrt. nevében köszöntötte a vendégeket. Hangsúlyozta, fontosnak tartják, hogy jelentősebb társadalmi eseményeknek is helyet adjanak. „Naponta potenciálisan egymillió ember tekintheti meg majd a kiállítást, ennyien utaznak metróval” – mondta.
Kirschner Péter szerint nem lehet elég korán megismertetni a gyerekekkel Anne történetét. A kiállítás tablóiból kiderül, hogy a német Frank család a nácik elől menekült az akkor nyílt, befogadó Hollandiába, amelyet később megszálltak a németek, ezt követően a családtagoknak bujkálniuk kellett, majd a Bergen-Belsen-i koncentrációs táborba és Auschwitzba vitték őket. Egyedül Anne apja élte túl a szörnyűségeket.
Iszonyú a kísértés a jóra, hogy segítsük az üldözötteket, de iszonyú a kísértés a rosszra is – fogalmazott Kirschner Péter. A tárlat célja, hogy a jót segítse elő az emberekben, ez motiválta őt a szervezés során. A kiállítást Pokorni Zoltán polgármester nyitotta meg. Mint ismeretes, korábban ő kezdeményezte a parlamentben a holokauszt-emléknapot életre hívó törvényt. „Egy kislány arcát, tekintetét láthatja maga előtt, aki megnézi a tablókat, elolvassa a naplót – egy kislányét, aki nem serdült nővé, nem vált anyává, nagyszülővé – mondta. – A tárlat lehetővé teszi a személyes átélést. Fontos megtanulnunk feltenni a kérdést: vajon helyesen cselekszem-e?”
A tárlatot a 2-es, 3-as és 4-es metró vonalain kétszáz metrókocsiban tekintheti meg az utazóközönség július 29-ig. Anne Frank naplójának képregény-feldolgozását is láthatják az utasok, kiegészítve a napló soraival, valamint az Anne Frank Ház dokumentumaival és fényképeivel.
Sz. D.